Rozhovor s Danielem Stoklasou, spoluzakladatelem Gaming Teamu Kravaře

Daniel Stoklasa

Dnes Vám přinášíme další rozhovor v rámci série rozhovorů s našimi klienty a obchodními partnery, abychom se mohli dozvědět více o jejich úspěšných podnicích, budoucích plánech, motivaci a jejich spolupráci se společností SEDLAKOVA LEGAL. Zjistili jsme, že jejich příběhy jsou plné vzrušení, nečekaných zákrutů a vítězství, stejně jako naše vlastní. Rádi bychom se s Vámi podělili o inspirativní nápady a zásady našich klientů.

V dnešním krátkém rozhovoru nám na naše dotazy odpověděl organizátor herních turnajů a hráč Daniel Stoklasa.

SEDLAKOVA LEGAL: Budeme moc rádi, pokud se nám úvodem představíš a představíš nám Gaming Team Kravaře.

DANIEL STOKLASA: Ahoj, jmenuji se Daniel Stoklasa, je mi 20 let a pocházím z malého městečka Kravaře, které se nachází v Moravskoslezském kraji nedaleko Opavy. Gaming Team Kravaře je herní organizace, kterou jsem založil společně se dvěma kamarády před 3 lety.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak jste se k organizování turnajů vůbec dostali?

DANIEL STOKLASA: K organizování turnajů jsme se dostali úplnou náhodou. Kamarád, se kterým jsme organizaci založili, uspořádal menší FIFA turnaj pro známé z našeho města, já jsem tehdy využil situace a nabídl se, že mu s organizací pomůžu. Vždycky jsem chtěl tvořit pro lidi nějaký zajímavý a smysluplný kontent, který má budoucnost a byl jsem si už tehdy naprosto jistý, že tohle budoucnost má.

SEDLAKOVA LEGAL: Jaké byly Vaše začátky v porovnáním s tím, kde jste dnes?

DANIEL STOKLASA: Začátky byly super, ačkoliv jsme to tehdy dělali v úplně jiných (menších) rozměrech než dnes, tak na to máme skvělé vzpomínky. Nechci říkat, že už to není ono, ale je to jiné. Tehdy se nás scházelo 16 a nikdo tam nepřišel s prioritou vyhrát. Dneska je to samozřejmě jiné, to ale neznamená horší. Jde spíš o to, že se nám obměnil seznam hráčů, kteří na turnaj chodí. Málokdo si jde dnes zahrát s tím, že nechce vyhrát, ale to je samozřejmě logické, hraje se totiž o ceny v hodnotě desítek tisíc korun. Na své staré známe ale nezapomínáme a občas pro ně vytvoříme nějaký menší soukromý turnaj jako za starých časů.

SEDLAKOVA LEGAL: Bylo pro Vás těžké sehnat partnery?            

DANIEL STOKLASA: Zpočátku určitě, teď už to takový problém není, to ale neznamená, že to jde samo. Je za tím spousta práce, na druhou stranu esport u nás ještě není na takové úrovni a většinou, když nás někdo odmítne, tak z důvodu, že neví, o co se vlastně jedná.

SEDLAKOVA LEGAL: V rámci turnajů se zaměřujete na sportovní hry. Proč právě sportovní hry a zejména FIFA?

DANIEL STOKLASA: Zajímavá otázka, nemám pro to asi úplně jednoznačné vysvětlení. Hlavní důvod ale asi bude ten, že v našem městě žijeme sportem, především tedy fotbalem a hokejem, proto taky turnaje ve FIFA a NHL. Cílovou skupinou jsou tedy pro nás mladí lidé, kteří rádi sportují, protože ti většinou takové hry hrají a takových lidí je u nás opravdu dost, možná i proto akce navštěvuje tolik lidí.

SEDLAKOVA LEGAL: Nedávno proběhla akce v nákupním centru v Opavě. Kde a kdy vznikla první myšlenka uspořádat právě takovou akci?

DANIEL STOKLASA: Někdy v dubnu, kdy jsme měli po našem největším turnaji, na kterém bylo 48 hráčů jsme si řekli, že musíme začít pracovat na další akci. Jelikož jsme si po posledním turnaji dost věřili, chtěli jsme to zvětšit. Věděli jsme, že kapacitně to půjde dost těžko, a tak jsme se zaměřili na to, sehnat si partnery, to totiž byla ta nejlepší cesta, jak se zase posunout dál. Obepsali jsme jich opravdu hodně, oslovili jsme okolo 100 společností a firem, včetně OC Breda, která byla velmi aktivní v tom navázat s námi spolupráci. My jsme se samozřejmě chtěli chopit šance a využít ji, a myslím si, že se nám to docela povedlo.

SEDLAKOVA LEGAL: Co považujete za dosavadní největší úspěch Vašeho týmu?

DANIEL STOKLASA: Určitě je to spolupráce s OC Breda, hodně nás to zviditelnilo. Především tedy samotný turnaj.

SEDLAKOVA LEGAL: Je něco, co byste při pohledu zpět do minulosti udělali jinak?

DANIEL STOKLASA: Možná to bude znít až moc sebejistě, ale asi ne. Určitě jsme udělali spoustu přešlapů, ale nebýt jich, tak nejspíš nejsme tam, kde jsme.

SEDLAKOVA LEGAL: Co plánujete do budoucna? Můžeme se těšit na něco nového?

DANIEL STOKLASA: Určitě, plánujeme dál pořádat turnaje ve FIFA a NHL, ačkoliv to jsou stále ty 2 stejné hry, tak každý turnaj se hraje v jiném režimu, někdy je turnaj jednotlivců, někdy dvojic, někdy se hraje za kluby a jindy zase za národní týmy. Do budoucna ale plánujeme pořádat turnaje také v jiných hrách, to ale nejdříve až v roku 2020.

SEDLAKOVA LEGAL: Narazili jste během organizace turnajů na nějaký právní problém? Pokud ano, jak jste jej vyřešili?

DANIEL STOKLASA: Naštěstí jsme zatím nějaký velký problém po téhle stránce řešit nemuseli. Dost se nám ale ulevilo, když jsme navázali spolupráci se SEDLAKOVA LEGAL. Víme, že kdyby bylo nejhůř, máme kryté záda, naprosto jim po právní stránce důvěřujeme.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak hodnotíte dosavadní spolupráci se SEDLAKOVA LEGAL?

DANIEL STOKLASA: Jsme z ní určitě nadšení, ve všem nám zatím dokázali poradit a vyjít vstříc, určitě budeme i nadále rádi spolupracovat.

SEDLAKOVA LEGAL: Poslední otázka bude zaměřena vyloženě na tebe – co momentálně hraješ a na jaký titul se do budoucna nejvíce těšíš?

DANIEL STOKLASA: Popravdě už nehraju tolik, jako předtím. Zůstal jsem už věrný jenom FIFA. Moc ani nesleduju herní novinky, jediné, co jsem se nedávno dočetl je, že má příští rok vyjít další díl GTA, tak na ten se určitě těším. Je to jedna z mála her, která není z oblasti sportovních her a baví mě.

Začněme spolupracovat ještě dnes

Kontaktujte nás