Rozhovor s Martinem Domitrou ze společnosti CIREX CZ, která vyrábí přesné odlitky z oceli

Dnes Vám přinášíme další rozhovor v rámci série mini-rozhovorů s našimi klienty a obchodními partnery, abychom se mohli dozvědět více o jejich úspěších, o budoucích plánech, motivaci a také o jejich spolupráci se společností SEDLAKOVA LEGAL. Zjistili jsme, že jejich příběhy jsou plné vzrušení, nečekaných zákrutů a vítězství, stejně jako naše vlastní. Rádi bychom se s Vámi podělili o inspirativní nápady a zásady našich klientů.

V dnešním krátkém rozhovoru nám na naše dotazy odpověděl Martin Domitra ze společnosti CIREX CZ s.r.o.

SEDLAKOVA LEGAL: Mohl byste nám prosím představit, čím se Vaše společnost zabývá a k čemu slouží Vámi vyrobené výrobky?

MARTIN DOMITRA: Jsme slévárna přesného lití s technologií vytavitelného modelu. Pro průmysl vyvíjíme a vyrábíme komplexní ocelové komponenty. Ty se odlijí pomocí metody ztraceného vosku neboli podle tzv. vytavitelného modelu („Ztracený vosk“ nebo „Přesný odlitek“). Naše výrobky se montují z 60 % do automobilového průmyslu, ale za zmínku také stojí lékařský, letecký nebo potravinářský, dohromady tvoří 40 % odlitých výrobků.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak dlouho ve společnosti pracujete a co Vás na Vaší práci baví nejvíce?

MARTIN DOMITRA: Ve společnosti pracuji téměř 3 roky, z toho jsem 9 měsíců pracoval jako dělník. Nemám každý den stejný, to mě na mé práci baví. Neustále se musím učit, protože přicházejí nové výzvy, na které musím umět rychle reagovat.

SEDLAKOVA LEGAL: Co považujete za dosavadní největší úspěch Vaší společnosti nebo Vašeho týmu? A co je podle Vás obecně klíčem pro úspěch?

MARTIN DOMITRA: Za jeden z největších úspěchů společnosti považujeme rozšíření výrobních kapacit. V roce 2008 se kompletní dokončovací operace na odlitcích přestěhovaly do Kopřivnice.

SEDLAKOVA LEGAL: Co Vás při Vaší práci nejvíce motivuje?

MARTIN DOMITRA: Nejsem v ničem limitován, mohu kreativně přemýšlet a vymýšlet nové věci.

SEDLAKOVA LEGAL: V čem se Vaše společnost a Vaše produkty odlišují od konkurence?

MARTIN DOMITRA: Skupina CIREX se odlišuje od ostatních, tím, že umí vytvořit nový komponent v krátkém časovém horizontu, od vytvoření formy až po hotový produkt, který odchází k zákazníkovi. Naše produkty jsou specifické svou rozmanitostí, velikostí a použitým druhem technologie odlévání – metody ztraceného vosku.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak byste hodnotil současnou situaci na trhu, vzhledem k tomu, že velká část výroby se orientuje na zahraničí?

MARTIN DOMITRA: Minulý rok byl pro nás rekordní, značně jsme museli navýšit stavy, abychom stihli dodávat objednávky zákazníkům. Teď jen záleží jak se bude ubírat svět, vrásky na čele nám děla brexit. Pokud by nastal, mohlo by to pro nás znamenat stagnace počtu vyrobených komponentů.

SEDLAKOVA LEGAL: Je něco, co byste při pohledu zpět do minulosti ve své práci udělal jinak?

MARTIN DOMITRA: Dělám práci, která dává smysl a není potřeba přemýšlet, jestli by se dala udělala jinak. Jsem perfekcionista, v hlavě mám vytvořený systém své práce, který musí klapat jak švýcarské hodinky.

SEDLAKOVA LEGAL: Jaké výrobky v tuto chvíli společnost vyrábí? A můžete nám prozradit, jaké má společnost CIREX CZ s.r.o. plány do budoucna?

MARTIN DOMITRA: Po celou dobu existence vyrábíme odlitky s chromniklové oceli. I kdybych chtěl, nejde to specifikovat, pořád vyrábíme to samé jako před 27 lety. Nový vlastník skupiny CIREX by rád změnil poměr výroby odlitků z nynějšího 60:40 na 50:50. Tím bychom byli méně náchylní na případnou hospodářskou krizi.

SEDLAKOVA LEGAL: Co je pro Vás důležité pro dlouhodobou spolupráci s advokátní kanceláří?

MARTIN DOMITRA: Vzájemná důvěra a respekt.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak byste zhodnotil Vaši dosavadní spolupráci se SEDLAKOVA LEGAL?

MARTIN DOMITRA: Spolupráce byla profesionální, bylo vše splněno na čem jsme se domluvili. Těším se na další spolupráci.

Začněme spolupracovat ještě dnes

Kontaktujte nás