ESPORT TALK n. 1 - Tým REViTAL

Adam Tietz 04.12.2019

Přinášíme Vám první díl ze série rozhovorů ze světa esportu. Dnes se podíváme na to, jak funguje jeden z profesionálních týmů v ČR, REViTAL. Rozhovor nám poskytla jeho manažerka, Jana Randáčková.

SL: Co si pod tímto názvem můžeme představit? Koho vlastně REViTAL představuje?

REV: V překladu tomu říkáme ,,pozvednutí hraní PC her, neboli znovuzrození“. Našim cílem je podpora mladých talentů, kteří se chtějí v oboru esport zdokonalovat, rozvíjet dovednosti, zvyšovat jejich herní úroveň a mít stejný sen jako my, tzn. dostat náš herní průmysl na vrchol.

SL: Co Vás vedlo k tomu založit si vlastní organizaci?

REV: Já osobně nejsem zakladatelka RVG herní organizace, od roku 2011 se v zde vystřídalo více  majitelů, se kterými jsem dodnes v kontaktu a jsou to skvělí lidé. Až v roce 2018 jsem organizaci po 2 letech působení na pozici šéfredaktorky převzala do role majitelky a vytvořila z ní oficiálně právní subjekt z.s.

SL: Jaké byly začátky v porovnáním s tím, kde jste jako tým dnes?

REV: Začátky měly své kouzlo, budování si našeho jména a celková dravost dostat se co nejvýš mezi TOP. Každopádně člověka vždy potěší a zahřeje, když se řekne REViTAL-GAMING a fanoušci vědí, o koho na herní scéně jde. ?

SL: Pro tým jsou zásadní sponzoři. Bylo pro Vás těžké je sehnat?

REV: To máte naprostou pravdu, sponzoři byli, jsou a budou tím nejtěžším, s čím se CZ/SK herní organizace potýkají. Myslím si, že pro většinu z nás shánět sponzory je neustále těžké a ve většině případu neúspěšné, jelikož v esport prozatím investoři nevidí vizi do budoucna. Je potřeba je zaujmout originalitou a ukázat jim, že investice do tohoto světa není zbytečná věc. Za RVG určitě nedáme dopustit na firmu RedBull, kterou máme za sponzora již skoro rok a pravidelně nás podporují a pomáhají svými energy drinky, za což jim děkujeme.

SL: Co Váš tým považuje za doposud největší úspěch?

REV: Jsme hrdí, že jsme se mohli s hrou Hearthstone již párkrát podívat na Dreamhack, jednu z největších a nejočekávanějších akcí roku, obrovská zkušenost do budoucna. Mezi další významné úspěchy řadíme i dobrá umístění na různých off-line akcí, jako je MČR, MSR, YGames, apod.

SL: Narazili jste během své činnosti na nějaký právní problém? Pokud ano, jak jste jej vyřešili?

REV: Zatím máme vše v pořádku, většinou se řeší daňové věci, každopádně nás určitě rozsáhlejší právní forma též nemine, a tak velmi rádi budeme spoléhat právě na Vaši pomoc. ?

SL: Vést tým není zrovna nejjednodušší. Je to práce „na plný úvazek“?

REV: Musím uznat, že je to občas velmi náročné a strávím celkově u esport scény více času, než je zdrávo. Myslím si, že pokud nejste na extra vysoké úrovni, aby Vám to pokrylo většinu osobních výdajů, je to bráno spíše jako koníček, zábava, maximálně nějaká ta brigáda ke své práci na HPP. Já osobně se věnuji RVG po své pracovní době a jsem ráda, že mám kolem sebe výborné lidi, kteří mi celkově s chodem Revitalu pomáhají. :)