ESPORT TALK n. 3 - Dalibor Zlomek alias KillDalos

Adam Tietz 07.01.2020

V novém roce první, celkově však již třetí díl ze série rozhovorů ze světa esportu. Dnes se vydáme jiným směrem, než doposud. Od týmů se přesuneme na jednotlivce a hru PES, Dalibora Zlomka, známého pod nickem "KillDalos". 

SL: Mohl by ses nám v krátkosti představit?

DZ: Myslím, že jsem celkem obyčejný kluk z Olomouce, který má od malička rád videohry a sport. Tyto dvě záliby se mi také podařilo díky sérii PES propojit.

SL: Co stojí za tvým nickem KillDalos?

DZ: Nestojí za tím žádná hluboká myšlenka. Myslím, že vznikla někdy na střední škole. Je to spojení dvou slov. Přezdívku Dalos jsem vyfasoval od trenéra házené v Krnově, když jsem byl ještě malý kluk. A protože jsem hrával převážně FPS střílečky, nenapadlo mě nic lepšího než k tomu přidat předponu Kill. Mělo to znamenat něco ve smyslu zabij Dalose!

SL: Proč právě PES a ne FIFA, která je celosvětově více populární?

DZ: Klasická otázka. Uznávám kvality série FIFA zejména v oblastech marketingu, prezentace a přístupnosti. Nicméně žádná z těchto věcí pro mě nebyla v dětství důležitá a vždy když jsme hráli s kamarádem virtuální fotbal, tak bylo naším cílem se co nejblíže přiblížit realitě, kterou jsme znali z televizních vysílání. Ať už se jednalo třeba o fyziku míče, rychlost a tempo hry, uvěřitelnost herních situací nebo v PESku tolik opěvovanou nahodilost. Bavilo nás hrabat se v předzápasovém nastavení a zjišťovat, jaký vliv má nastavená taktika a strategie na dění na hřišti. Tohle všechno a mnohem víc nám dopřála právě série PES.

SL: Podařilo se ti dostat mezi historicky první eReprezentanty, kteří budou v českém dresu bojovat v mezinárodní online kvalifikaci o postup na eEURO ve hře PES 2020.

SL: Bylo těžké se kvalifikací probojovat?

DZ: Ano.

SL: Jaký to byl pocit zvítězit?

DZ: V ten moment mi to nějak nedocházelo, ale s odstupem času se objevil pocit zadostiučinění a radost z toho, že stovky investovaných hodin se nějakým způsobem vyplatily.

SL: Co tě teď v rámci kvalifikace na eEURO čeká?

DZ: Tvrdý trénink na online kvalifikaci.

SL: Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

DZ: V esportu? Rozhodně to, že jsem se stal eReprezentantem.

SL: Máš nějaké další plány do budoucna, co se esportu týče?

DZ: V budoucnu bych se nebránil spolupráci s některým z tuzemských fotbalových klubů, tak jako se to začíná dít právě ve FIFĚ. V případě většího úspěchu na eEuro 2020 mám v hlavě nějaké nápady na menší projekty na sociálních sítích.

SL: Řešil si již nějaký právní problém?

DZ: Neřešil.

SL: Závěrem poslední otázka – hraješ i jiné hry, případně těšíš se na nějakou z těch, co má v současné době vyjít?

DZ: S přibývajícím věkem hraji jiné nové hry čím dál méně, a naopak se rád vracím do historie a radši si zahraji něco na konzoli Playstation 1, kterou jsem si před časem pořídil. Místo v srdci u mě má především série Metal Gear Solid od Hideo Kojimy. Možná, že si v budoucnu zahraju Last Of Us 2 nebo Cyberpunk 2077.

Závěrem bychom rádi poděkovali za rozhovor a popřáli štěstí do kvalifikace.

Zdroj fotografie: facebooková stránka Erepre