Společně to zvládneme - pravovrousce

Jeden nápad Jany Sedlákové, třináct zapojených týmů z řad advokátních kanceláří a daňových poradců, nespočet hodin práce na projektu. Výsledek už nyní každý můžete vidět na stránkách Právo v roušce (www.pravovrousce.cz), #pravovrousce. Oč vlastně jde?

pravovrousce

Zažíváme situaci, na kterou nebyl nikdo připraven. Celý svět se potýká s nákazou způsobenou koronavirem (tzv. Covid-19). Zdravotníci pracují takřka bez přestávek, naopak podnikatelé a další pracovat nemohou, a to v souvislosti s omezeními, které ochromily jejich činnosti. To však může mít pro řadu z nich negativní ekonomické dopady. Dotkla se i Vás jednotlivá omezení? Nevíte co s provozem svého zdravotnického zařízení v současné situaci? Budete chtít žádat náhradu škody?

Ač se advokátních kanceláří a daňových poradců přijatá opatření zatím výrazně nedotkla, cítíme vlastní odpovědnost přispět rukou k dílu alespoň tak, jak v současné situaci nejlépe umíme, a to za pomocí paragrafů, se kterými si rozumíme.

Na stránkách Právo v roušce (pravovrousce.cz) naleznete řadu vzorů smluv a dokumentů, a to zcela zdarma. Na jejich přípravě se podíleli odborníci z řad advokátů, daňoví poradci, advokátní koncipienti a studenti právnických fakult. S čím vším Vám web může pomoci?

Řadě z Vás v současnosti alespoň trošku uleví vzory a dokumenty spojené se zaměstnanci, obchodními partnery, daněmi či veřejnými zakázkami. Až se současná situace uklidní, bude možná potřeba vyřešit náhradu vzniklých škod, dlužné pohledávky či insolvence. Proto si můžete zcela zdarma stáhnout vzory, jež Vám ušetří čas, nervy a peníze.

Pokud i po přečtení vzorů, dokumentů a návodů budete mít jakékoliv otázky či si nebudete něčím zcela jisti, napište nám. Rádi Vám se vším pomůžeme …


… protože v dnešní době by měl každý pomáhat, jak jen dokáže.

pravovrousce