App Store a Google Play: Jak úspěšně dostat aplikaci na platformu?

Spoluautorem článku je Lucie Sáblíková z Applifting.

Konečně je to tady! Měsíce dřiny, potu a odříkání. Nyní přichází ten moment. Aplikace je hotová a vás čeká už jediné - nahrát ji na App Store a Google Play. Že to zvládnete levou zadní? Akorát, že vůbec! Z naší zkušenosti a ze zkušenosti softwarového studia Applifting ↗ víme, že při nahrávání aplikace může úsměv z hotové aplikace přejít v neutuchající pláč.

Její upload je totiž proces, při kterém vám může platforma házet klacky pod nohy a vysněný release zabere mnohem více času. Proto jsme se rozhodli, že vám to usnadníme. Jak? Sérií článků, ve kterých vám popíšeme, jak se alespoň některým překážkám vyhnout.

Při nahrávání aplikace na App Store a Google Play vám stojí v cestě hned několik právních překážek. Nenechte se zaskočit podmínkami platforem, pravidly pro nakládání s osobními údaji a dalšími náležitostmi pro licence. Není to ale jen o právničině. Story hodnotí úplnost dat, kvalitu a základní funkčnost kódu. Připravte se na to, že první “review” proces zabere hodně času, možná i několik dní. Radost z aplikace se pak může rázem změnit v utrpení, zejména ve chvíli, když se neustále zasekáváte na technické chybě nebo špatně uchopených právních dokumentech.

Máme pro vás ale dobrou zprávu. Společně můžeme minimalizovat problémy a urychlit vydání aplikace. K tomu bude sloužit právě připravovaná série článků o podmínkách App Store a Google Play. Podrobně si rozebereme požadavky na to, co musí aplikace z právního hlediska splňovat, aby byla v souladu nejen s právními předpisy, ale také s podmínkami, které tyto platformy vydávají. Právní soulad je však jen jedna část. Jelikož musí být aplikace v pořádku i po technické stránce, spojili jsme síly s Appliftingem, který pomáhá firmám inovovat, realizovat jejich nápady a vytvářet úspěšné digitální produkty. Společně se tak podíváme na vkládání aplikace ze všech stran.

Postupně se podíváme na následující oblasti:

  • Pravidla pro platební metody z pohledu práva a best practices z vývojářského hlediska
  • Osobní údaje, jak zpracovávat, na co si dát pozor
  • Uživatelský obsah - rozdělení odpovědností a best practices
  • Proces schvalování aplikace na Google Play a App Store - co musíte nahrát, jaké jsou podmínky platforem

Unikátní příručka pro všechny vývojáře z právně-technického hlediska je tady a bude se k vám šířit každý měsíc.

Chcete být včas informováni o novém článku z této série? Přihlašte se k odběru ↗ těchto článků a žádný vám už neuteče.

Máte dotaz?