FAQ

Jsme tu pro vás! A protože se snažíme na vaše požadavky nejen reagovat, ale naopak je i předvídat, sepsali jsme základní odpovědi na otázky, které byste mohli mít. Pokud nějakou odpověď níže nenajdete, kontaktujte nás ↗ a my se obratem ozveme.

A pokud raději voláte než píšete, rovnou si s námi domluvte schůzku ↗.

FAQ
Často se ptáte

Můžu s vámi realizovat schůzku i vzdáleně? 

Určitě můžete, tento způsob komunikace s klienty využíváme již od vzniku naší kanceláře. Můžeme se spojit přes Skype, Microsoft Teams, Zoom, Google Hangouts, Calendly i další aplikace. Samozřejmě je možnost spojit se i telefonicky a realizovat tímto způsobem celou schůzku.

Kolik mě vaše právní pomoc bude stát?

Váš případ s vámi vždy nejprve zkonzultujeme, tato první konzultace je zdarma. Následně vám připravíme cenovou nabídku na míru vašim požadavkům. Pokud je to jen trochu možné, vždy vám před započetím prací sdělíme pevnou částku, kterou vám budeme účtovat. V některých případech však nelze částku odhadnout, jde převážně o pravidelné konzultace či zastupování před soudem. V takovém případě účtujeme hodinovou sazbou, která se pohybuje v rozsahu 2 800 - 3 200 Kč + DPH. Pokud víte, že naše služby budete potřebovat dlouhodobě a pravidelně, lze se domluvit i na paušální měsíční úhradě. V takovém případě máte vždy jistotu, že vám předem dohodnutý počet hodin v daném měsíci budeme věnovat.

Máte smlouvu? A mohl bych ji vidět?

Ano, máme smlouvu o poskytování právních služeb, kterou můžeme společně uzavřít. Níže naleznete odkaz, kde se můžete na naši smlouvu můžete podívat, ať víte, co můžete očekávat.

Smlouva o poskytování právních služeb -->

Musím vám něco zaplatit předem?

Většinou ne 😊 . Náš vztah je založený na důvěře a vaše slovo (a podepsaná smlouva o poskytování právních služeb ↗) nám stačí. Zálohu vyžadujeme pouze pokud bychom měli s prací pro vás zvýšené hotové výdaje (například pokud vám zajišťujeme právní pomoc od našich zahraničních kolegů), nebo pokud se jedná o opravdu rozsáhlý projekt na několik měsíců.

Potřebuji poradit, za jak dlouho mi odpovíte?

Na dotazy reagujeme v pracovní dny vždy do 24h od jejich obdržení. U složitých a časově náročných případů samozřejmě není možné je v této době zpracovat, ve lhůtě 24h od nás však vždy obdržíte odpověď s návrhem dalšího postupu a odhadovanou časovou náročností. I ve složitých věcech však uděláme vše pro to, abyste měli první výstup z naší strany nejpozději do týdne od potvrzení Vašeho zájmu o naše služby, případě od uhrazení zálohy. V jednodušších případech obvykle zasíláme výstup do 3 pracovních dnů.

Mám urgentní problém a je nepracovní den, odpovíte mi?

Děláme vše pro to, abychom našim klientům byli v urgentních případech k dispozici i v nepracovní dny. Pokud tedy máte problém, který nepočká, můžete nám vždy napsat e-mail na office@sedlakovalegal.com. Zprávu lze zaslat i přímo na Facebooku na náš profil SEDLAKOVA LEGAL ↗ .

Máte newsletter?

Máme Tady -->