Akce již proběhla

Webinář: Právní prověrka duševního vlastnictví

28.05.2024 WEBINÁŘ

Nestačí jen vyvinout inovativní produkt. Pro startupy je klíčové také efektivně chránit své duševní vlastnictví (IP) ↗. Tento aspekt totiž hraje zásadní roli nejen v rámci konkurenceschopnosti na trhu, ale především při přilákání investic. Právní prověrka duševního vlastnictví, známá jako IP Due Diligence, je nezbytným krokem, kterým investoři zajišťují, že váš produkt a jeho ochrana jsou v souladu s právními normami a standardy. Tento webinář vás provede klíčovými aspekty právní prověrky IP a ukáže, jak se na ni úspěšně připravit.

Přizvali jsme také hosta, který prověrku popíše z pohledu investora. Co mívají typicky startupy v oblasti IP špatně a co by mohlo dát investici jasnou červenou?

Posvítíme si na to

  • Základy ochrany duševního vlastnictví: Přehled různých typů duševního vlastnictví a jak je úspěšně chránit.
  • IP Due Diligence: Co to je, proč je důležitá a jaký má význam pro investory i samotné startupy.
  • Klíčové aspekty právní prověrky: Na co se investoři dívají při kontrole ochrany a vlastnictví produktu.
  • Příprava na prověrku: Jak správně nastavit a dokumentovat ochranu vašeho duševního vlastnictví, abyste úspěšně prošli právní prověrkou.
  • Běžné chyby a jak se jim vyhnout: Typické překážky a chyby v ochraně IP, které mohou komplikovat investiční proces.
  • Praktické rady a postupy: Jak efektivně spravovat vaše IP a zvýšit vaše šance na získání investic.

Na koho se můžete těšit?

  • Legal část vysvětlí a praktické body probere Pavel Čech, advokát, vedoucí oddělení SWIP (softwarové právo a právo duševního vlastnictví) a partner SEDLAKOVA LEGAL.
  • Otevřený pohled investora nabídne Vojta Roček, partner společnosti Presto Ventures, který má na starosti value creation a support pro startupy v portfoliu. Zakladatele vede k tomu, aby se zaměřili na to, co je skutečně důležité.

Kdy webinář proběhne?

28. 5. 2024 od 10:00 do 11:00. Sejdeme se online.

Nestíháte se zúčastnit?

Nebojte, budeme dělat záznam, který vám po akci rádi pošleme. Abychom to ale mohli udělat, musíte se registrovat níže. Záznamy z webinářů posíláme také jednou měsíčně naším newsletterem, proto budeme rádi, když se přidáte do naší newsletterové rodiny kliknutím na tento odkaz ↗.

Těšíme se na viděnou. 👋