Zorientujte se v novele zákoníku práce se SEDLAKOVA LEGAL

Hledáte právní služby, které vás provedou novelou zákoníku práce, jenž všechny personalisty přivítala v roce 2023? Nová úprava home office, nová pravidla pro DPP a DPČ, možnost podepisovat pracovní smlouvy elektronicky. To jsou novinky, na které jsme v SEDLAKOVA LEGAL připraveni.

S námi se na cestě správného nastavení HR dokumentace neztratíte. Máme zkušenosti s desítkami firem a technologie nám říkají "kámo".

Novela zákoníku práce
Jak vám umíme pomoci

Zkonzultujeme s vámi elektronizaci uzavírání smluv a doručování

Mění se pravidla elektronického uzavírání smluv. Za tímto účelem potřebujete od zaměstnance písemně sdělit elektronickou adresu, kam mu pošlete jedno vyhotovení dokumentu uzavřeného v elektronické podobě. Nově lze také jednodušeji doručovat některé dokumenty pouze obyčejnou elektronickou cestou, například na e-mail. Ptáte se jaké? Vše vám rádi vysvětlíme.

Projdeme si s vámi změny u dohodářů

Novela zákoníku práce přínesla zásadní změny v oblasti dohoda o pracích konaných mimo pracovní poměr. Pro DPP a DPČ platí nová pravidla pro překážky v práci, příplatky, nároky na dovolenou (od roku 2024), přibývá povinnost plánovat směny a více. Tyto změny mají částečně přesah i do samotného textu dohod, a proto je vhodné je aktualizovat. Nebo si nechte připravit nové dohody na míru ↗.

Nastavíme s vámi pravidla k home office

Novela přinesla nová pravidla pro umožnění práce na dálku. Pokud chcete svým pracovníkům umožnit využívat home office, budete s nimi muset uzavřít dohodu o home office. Měla by obsahovat jasně vymezená pravida, a také vyřešit otázku nákladů za home office. Nastavíme s vámi dohodu tak, aby byla optimálním řešením vašich potřeb. 

Připravíme vám informační dokument na míru

Víte, že vašeho zaměstnance, ať už dohodáře, nebo pracovníka na HPP musíte v souladu s § 37 zákoníku práce ↗ informovat o obsahu pracovního poměru? Novela rozšířila informační povinnost o další prvky. My pro vás vše nachystáme tak, abyste si s tím dlouho nemuseli dělat vrásky.

Jak může vypadat spolupráce
 • Začneme
 • Promyslíme
 • Připravíme

Nezávazný hovor

Domluvíme si společnou schůzku a zjistíme, jaký je váš aktuální stav implementace potřebné dokumentace související s novelou zákoníku práce. Rádi se potkáváte osobně nebo si raději voláte online? Zvládneme obojí.

Po schůzce vám zašleme doplňující dotazy a vše vysvětlíme tak, abyste otázkám rozuměli. Žádná složitá právničina.

Zatím nevíte, co vše musíte řešit? Třeba najdete odpověď v našem rozsáhlém článku věnujícímu se novele zákoníku práce ↗.

Promyslíme nejlepší řešení

Jakmile od vás dostaneme všechny podklady a zjistíme, jakou dokumentaci již máte připravenou, navrhneme vám nejvhodnější řešení. Rozsah se bude lišit podle toho, jak moc chcete personální agendu elektronizovat, jak umožňujete využívat home office a obecně, jaká jsou vaše personální požadavky vůči pracovníkům.

S námi se nemusíte bát, že byste byli s digitalizací personální agendy pozadu.

Nebudete na to sami

Přípravou dokumentace a nastavením procesů nekončíme. Vše spolu projdeme a ještě upravíme podle vašich připomínek. Vytvoříme vám tak prostředí, ve kterém budete vědět, proč a jak jednotlivé dokumenty využívat.

Zároveň budeme k ruce při každém jednotlivém problému, který se na vašem HR oddělení může objevit. Od pomoci s uzavíráním smluv, přes řešení výpovědí apod.

Kolik to bude stát?

Malý balíček

Součástí tohoto balíčku jsou následující služby:

 • Úvodní konzultace, v rámci které s vámi probereme vše podstatné, v jakém rozsahu se na vás novela vztahuje a co vše musíte řešit.
 • Vytvoříme novou pracovní smlouvu.
 • Vytvoříme novou dpp/dpč.
 • Nachystáme povinný informační dokument k hpp/dpp/dpč.

Cena balíčku: 15 000 Kč + DPH

Velký balíček

Součástí tohoto balíčku jsou následující právní služby:

 • Úvodní konzultace, v rámci které s vámi probereme vše podstatné, v jakém rozsahu se na vás novela vztahuje a co vše musíte řešit.
 • Příprava dohody o práci na dálku a konzultace k home office.
 • Vytvoříme novou pracovní smlouvu.
 • Vytvoříme novou dpp/dpč.
 • Nachystáme povinný informační dokument k hpp/dpp/dpč.
 • Ukážeme vám jak funguje nově zelektronizovaný proces uzavírání a ukončování hpp/dpp/dpč.
 • Projdeme s vámi proces doručování problematických dokumentů zaměstnancům.
 • Zkonzultujeme s vámi vše, co by vás ohledně novely mohlo zajímat.

Cena balíčku: 29 000 Kč + DPH

Kontaktujte nás

David Šupej

Nechcete na nic čekat? Tak rovnou zavolejte Davidovi na telefonní číslo +420 737 552 970 nebo si rezervujte konzultaci v jeho kalendáři ↗.

Chcete se zorientovat v novele zákoníku práce?

Třeba vám pomůže náš webinář, na kterém vám David prakticky představí všechny novinky.