Zorientujte se v pravidlech zákoníku práce

Hledáte právní služby, které vám pomůžou vyřešit a zprocesovat vaši pracovněprávní agendu? Home office, pravidla pro DPP a DPČ, možnost podepisovat pracovní smlouvy eletronicky, vztah s kontraktory. To jsou věci, se kterými vám v SEDLAKOVA LEGAL umíme pomoci.

S námi se na cestě správného nastavení HR dokumentace neztratíte. Máme zkušenosti s desítkami firem a technologie nám říkají „kámo“.

Jak vám umíme pomoci

Zkonzultujeme s vámi elektronizaci uzavírání smluv a doručování

Změnila se pravidla elektronického uzavírání smluv. Za tímto účelem potřebujete od zaměstnance písemně sdělit elektronickou adresu, kam mu pošlete jedno vyhotovení dokumentu uzavřeného v elektronické podobě. Lze také jednodušeji doručovat některé dokumenty pouze obyčejnou elektronickou cestou, například na e-mail. Ptáte se jaké? Vše vám rádi vysvětlíme.

Projdeme si s vámi změny u dohodářů

Loňská novela zákoníku práce přinesla zásadní změny v oblasti dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Pro DPP a DPČ platí nová pravidla pro překážky v práci, příplatky, nároky na dovolenou, přibývá povinnost plánovat směny a více. Tyto změny mají částečně přesah i do samotného textu dohod, a proto je vhodné je aktualizovat. Nebo si nechte připravit nové dohody na míru ↗.

Nastavíme s vámi pravidla k home office

Loňská novela přinesla nová pravidla pro umožnění práce na dálku. Pokud chcete svým pracovníkům umožnit využívat home office, budete s nimi muset uzavřít dohodu o home office. Měla by obsahovat jasně vymezená pravidla, a také vyřešit otázku nákladů. Nastavíme s vámi dohodu tak, aby byla optimálním řešením vašich potřeb. 

Připravíme vám informační dokument na míru

Víte, že vašeho zaměstnance, ať už dohodáře, nebo pracovníka na HPP musíte v souladu se zákoníkem práce detailně informovat o obsahu pracovněprávního vztahu? Novela rozšířila informační povinnost o další prvky. My pro vás vše nachystáme tak, abyste si s tím dlouho nemuseli dělat vrásky.

Jak může vypadat spolupráce
 • Začneme
 • Promyslíme
 • Připravíme

Nezávazný hovor

Domluvíme si společnou schůzku a zjistíme, jaký je váš aktuální stav pracovněprávní agendy. Rádi se potkáváte osobně, nebo si raději voláte online? Zvládneme obojí.

Po schůzce vám zašleme doplňující dotazy a vše vysvětlíme tak, abyste odpovědím rozuměli. Žádná složitá právničina.

Zatím nevíte, co vše musíte řešit? Nebojte, vše s vámi projdeme.

Promyslíme nejlepší řešení

Jakmile od vás dostaneme všechny podklady a zjistíme, jakou dokumentaci již máte připravenou, navrhneme vám nejvhodnější řešení. Rozsah se bude lišit podle toho, jak moc chcete personální agendu elektronizovat, jak umožňujete využívat home office a obecně, jaké jsou vaše personální požadavky vůči pracovníkům.

S námi se nemusíte bát, že byste byli s digitalizací personální agendy pozadu.

Nebudete na to sami

Přípravou dokumentace a nastavením procesů nekončíme. Vše spolu projdeme a ještě upravíme podle vašich připomínek. Vytvoříme vám tak prostředí, ve kterém budete vědět, proč a jak jednotlivé dokumenty využívat.

Zároveň budeme k ruce při každém jednotlivém problému, který se na vašem HR oddělení může objevit. Od pomoci s uzavíráním smluv, přes řešení výpovědí apod.

Kolik to bude stát?

Malý balíček

Součástí tohoto balíčku jsou následující služby:

 • Úvodní konzultace.
 • Vytvoříme novou pracovní smlouvu.
 • Vytvoříme novou DPP/DPČ.
 • Nachystáme povinný informační dokument k HPP/DPP/DPČ.

Cena balíčku: od 15 000 Kč + DPH

Velký balíček

Součástí tohoto balíčku jsou následující právní služby:

 • Úvodní konzultace.
 • Příprava dohody o práci na dálku a konzultace k home office.
 • Vytvoříme novou pracovní smlouvu.
 • Vytvoříme novou DPP/DPČ.
 • Nachystáme povinný informační dokument k HPP/DPP/DPČ.
 • Ukážeme vám, jak funguje nově zelektronizovaný proces uzavírání a ukončování HPP/DPP/DPČ.
 • Projdeme s vámi proces doručování problematických dokumentů zaměstnancům.
 • Zkonzultujeme s vámi vše, co by vás ohledně novely mohlo zajímat.

Cena balíčku: od 29 000 Kč + DPH

Kontraktorské smlouvy

Pokud spolupracujete s OSVČ (kontraktorem), musíte si dát pozor, aby vzájemná spolupráce nenaplnila podmínky závislé práce. Podmínkami závislé práce jsou:

 • práce, která je vykonávána ve vztahu nadřízenosti zaměstnavatele a podřízenosti zaměstnance,
 • jménem zaměstnavatele,
 • podle pokynů zaměstnavatele a zaměstnanec ji pro zaměstnavatele vykonává osobně.

Výše uvedené neznamená, že byste s OSVČ už nikdy nemohli mít obchodní smlouvy. Jen musíte vědět, na co si dávat pozor.

Cena: od 15 000 Kč + DPH

Kontaktujte nás

David Šupej

Nechcete na nic čekat? Tak rovnou zavolejte Davidovi na telefonní číslo +420 737 552 970 nebo si rezervujte konzultaci v jeho kalendáři ↗.