Distribuce software

Dostali jste se do fáze, kdy je váš produkt tak úspěšný, že potřebujete pomoci s jeho dodáním koncovým zákazníkům. Hledáte partnery, distributory, obchodní zástupce, ale hlavně odpovědi na otázky. Jaký bude princip prodeje produktu, půjde o distribuci v pravém slova smyslu (partner zboží nakoupí od vás a následně přeprodá zákazníkovi)? Nebo spíše o obchodní zastoupení (partner získává zákazníky pro vás a zboží pak prodáváte zákazníkovi přímo vy)? Co všechno od partnera očekáváte - bude řešit zákaznickou podporu a soulad s místními právními předpisy? A jakým způsobem můžeme nastavit ceny, abychom neporušili pravidla hospodářské soutěže?

Kontaktujte nás ↗

Distribuční smlouva
Jak vybrat distribuční model


Jaké otázky si položit před zahájením spolupráce?

 • Znáte právní předpisy státu, ve kterém chcete poskytovat produkty a služby? Nebo ho má řešit partner?
 • Máte kapacity, abyste smlouvy se zákazníky plnili vlastními silami? Nebo potřebujete asistenci?
 • Jakým způsobem chcete/můžete kontrolovat cenu, za kterou mají být produkty poskytovány?
 • Chcete mít se zákazníkem přímý smluvní vztah?
 • Postačí vašemu zákazníkovi zboží od distributora, nebo požaduje prodej přímo od výrobce?
 • Máte v partnera důvěru, že bude vždy jednat podle smlouvy a nebude prodávat produkty takříkajíc pod rukou?

 

Distributor, partner nebo obchodní zástupce?

Každý distribuční model je specifický a má své výhody i nevýhody. Někdy potřebujete najít pouze obchodníka, jindy hledáte plnohodnotného partnera, který zajistí zákaznickou podporu se vším všudy. Nelze tedy říct, že je některý přístup správný nebo špatný. Je však potřeba vybrat ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám. A protože v nesčetných variacích partnerských vztahů může být složité se zorientovat, měli byste je zahájit s rozvahou.

Vy víte, co hledáte. A my vám pomůžeme to najít. Položíme vám otázky, které vás navedou správným směrem. Rozbereme s vámi předpoklady a následky jednotlivých rozhodnutí, tak abyste věděli, do čeho jdete. Je pro vás priorita omezit odpovědnost vůči zákazníkům? Víme, jak na to. Chcete stanovit konkrétní podmínky poskytování produktu zákazníkům? Smluvně je ošetříme. Potřebujete mít pod kontrolou koncové ceny? Probereme s vámi, jaká cenová ujednání jsou přípustná a co už může být za hranou. Protože vy víte, co chcete. A my víme, jak na to.

Jak můžeme pomoci
Distribuční smlouva
 • Základní informace
 • Co smlouva řeší?
 • Co od vás potřebujeme?
 • Co dostanete?

Dostaneme vaše produkty do světa 

Ať už hledáte pomoc s přípravou distribuční, partnerské nebo jiné smlouvy, nebo jen potřebujete konzultaci k výběru správného modelu, jsme tady pro vás.

Za sebou máme již několik spokojených partnerů, kterým jsme pomohli dostat jejich produkty do světa. Máme bohaté zkušenosti s vyjednáváním smluv a víme, kde jsou největší rizika a můžeme vám i poradit, jak své podnikání maximálně optimalizovat.

Cena: od 25 000 Kč + DPH

S čím může smlouva pomoci?

Smlouva upravuje principy a postupy při prodeji a marketingu vašich produktů a vyhledávání nových příležitostí spolupráce. Myslí přitom na regulatorní požadavky, mezinárodní přesah a další specifika vašeho produktu. Myslí přitom na zákaznickou podporu a řešení problémů - přeci jen spokojený zákazník je základem všeho. A to je naše motto.

 • vyjasní odpovědnost za soulad s místními předpisy
 • nastaví podmínky objednávek, jejich schvalování a prodeje
 • umožní vám kontrolovat obchodní podmínky koncových dodávek
 • stanoví cenu, za kterou mají být produkty poskytovány
 • zavede podmínky partnerského programu - KPI, množstevní slevy, úrovně partnerství atd.

Kde začít?

Popište nám, jaké máte představy o distribučním modelu. Jaké činnosti si chcete ponechat pod kontrolou a jaké byste naopak rádi přenechali partnerovi. Víte například, kde bude distribuce probíhat?  A jaká jsou specifika místního trhu? 

Jakmile si ujasníme vaši představu, převezeme iniciativu. Začneme vám pokládat otázky, které vás navedou správným směrem. Proberem s vámi předpoklady a důsledky jednotlivých rozhodnutí, tak abyste věděli, do čeho jdete. A aby vás nic nepřekvapilo.

Jak vypadá náš výstup?

Nachystáme vám přehlednou a jednoduše napsanou distribuční smlouvu, které budete rozumět vy i vaši partneři. Smlouva vás podrží ve všech ohledech, tak abyste se mohli věnovat obchodu a nezatěžovali se právními aspekty. Poskytneme vám náhled do souvisejících právních otázek (GDPR, odpovědnost, daně) s možností jejich konzultace a zapracování do smluvní dokumentace.

Také od nás dostanete vysvětlení a tipy pro správné používání smlouvy do budoucna. A především, získáte spolehlivého parťáka pro vyjednávání individuálních podmínek pro specifické partnery.

Kontaktujte nás

"Nachystám vám distribuční smlouvu podle vašich představ"

Napište nám →

Další služby v oblasti IT práva -->