Kupní smlouva? Nebo darování? Není problém!

Potřebujete prodat nemovitost? Nebo darovat? Či stojíte na druhé straně a čeká vás důležitý životní okamžik koupě domu?

Jsme si vědomi toho, že jakékoli nakládání s nemovitostmi je velkým krokem jak pro prodávající, tak pro kupující. Proto jim chceme celý proces co nejvíce zjednodušit, aby vše proběhlo dle jejich představ a bez zádrhelů.

Pro klienty vždy připravujeme smlouvu na míru, do které promítneme jejich požadavky. Zároveň klientům radíme a pokud jsme přesvědčeni, že jejich požadavky dostatečně nechrání jejich zájmy, navrhujeme řešení, která celou transakci co nejvíce zabezpečí před případnými problémy. Zajistíme tak celou transakci, abyste nemuseli její jednotlivé části řešit na několika místech.

Kontaktujte nás ↗

Kupní smlouva
Popis
Kupní/darovací smlouva
  • Informace
  • Co vám pomůžeme vyřešit?
  • Co budeme potřebovat?
  • Co od nás dostanete?

Připravíme vám kupní nebo darovací smlouvu

Cenu ovlivňuje především to, zda Vás budeme zastupovat před katastrem nemovitostí, zda budeme provádět úschovu a také typ smlouvy. Vždy tedy bude levnější smlouva darovací bez zastoupení, než kupní smlouva s advokátní úschovou a zastoupením v katastrálním řízení.

Cena za přípravu: od 5 000 Kč + DPH

Smlouvou naše služby nekončí

V prvé řadě s vámi v rámci služby nastavíme očekávání a požadavky. Klient často ví, že chce prodat nemovitost a za kolik, ale již nemusí mít dostatek informaci, jak tento proces nejlépe zabezpečit, aby nakonec neskončil bez nemovitosti a bez peněz.

Poté, co si ujasníme základní body dané smlouvy, připravíme návrh, který s vámi budeme konzultovat a poté ladit s druhou smluvní stranou až do podoby, kdy budou obě strany spokojené a bude připravené znění k podpisu. Ověření podpisů samozřejmě zajišťujeme.

Také řešíme zajištění obchodu pomocí advokátní úschovy. Je jen málo případů, kdy bychom vám doporučili uzavřít kupní smlouvu bez úschovy a tuto lze tedy považovat za běžnou součást smlouvy.

Pravidelně též řešíme zastupování před katastrálním úřadem, když už nic, ušetří vám minimálně cestu na katastr nebo poštovné. Zpracování návrhu na vklad je poté samozřejmostí.

Pohlídejte si cenu, zbytek je na nás

Vždy budeme potřebovat identifikaci nemovitostí, nejlépe doložením listu vlastnictví, ale stačí nám i adresa a list vlastnictví si obstaráme sami. Další nezbytnou náležitostí v případě kupní smlouvy je cena. Je spousta otázek, se kterými vám umíme poradit, ale do řešení cenových otázek se pouštíme neradi.

Zeptáme se vás na základní otázky pro přípravu smlouvy, abychom vám mohli dodat návrh, který bude v podstatě kompletní. Ve formuláři se například ptáme, zda bude nákup financován hypotékou a zda bude prodávaná nemovitost dávána z tohoto důvodu do zástavy, řešíme termín předání či termín pro vyplacení peněz v případě, že budeme poskytovat i služby advokátní úschovy.

V případě, že poskytujeme úschovu, budeme od vás též potřebovat informace spojené s takzvaným AML, tedy s opatřeními proti praní špinavých peněz.

Další podklady jsou pak již velmi specifické a uplatní se jen v určitých situacích. Namátkově lze zmínit například geometrický plán, který bude potřeba v případě, že se prodává jen část nemovitosti, nebo vyčíslení dluhu zajištěného zástavním právem v případě, že tento se bude hradit z kupní ceny.

Přehledná a jasná kupní/darovací smlouva

Vždy od nás dostanete připravenou smlouvu, která obstojí před katastrálním úřadem.

Podle rozsahu dohodnutých služeb dále i návrh na vklad, jistotu spojenou s advokátní úschovou a ušetřenou cestu na poštu při ověření podpisů. A samozřejmě, pokud se smlouvy podepisují u nás, i kávu, čaj nebo vodu.

Kontaktujte nás

"Provedu vás celým procesem převodu nemovitosti."

Napište mi →

Další služby v oblasti práva nemovitostí →