Chcete se odlišit od konkurence a ochránit svou značku?

Zajímá vás, jak se odlišit od konkurence? Přes značku, kterou používáte pro vaše produkty a služby. Značka vyjadřuje to, jací jste, jak komunikujete se světem, jak si za svými nápady stojíte. Silná značka může být nakonec tím nejcennějším, co vaše společnost má.

Víte, že v současné době můžete na poplatcích ušetřit až 1000 eurem s grantem, který pro vás vyřídíme?

Pro ochranu značky však nepostačí registrovat ochrannou známku. Vždy je potřeba dobře sledovat ↗, zda značku nezačala využívat konkurence.

Napište nám ↗

Ochrana značky se SEDLAKOVA LEGAL
Značka není jen logo

Ochrana značky

Jak svou značku správně ochránit?

Jak už je napsáno výše, značka není jenom logo. Tak jako z pohledu právní ochrany značka není jen ochranná známka. Značka jste vy, vaše společnost. Jak vás vnímá okolí, jaké v nich necháváte pocity a jak je přesvědčíte, že váš produkt/služba jsou nejlepší. Ochrana značky je poté komplexní nastavení a řízení procesů ve vaší společnosti.

Ještě nevíte, jakým způsobem vaši značku ochránit nebo hledáte, jaké existují způsoby pro ochranu vaší značky? Existuje služba IP scan, která je z 90 % dotována ze strany EUIPO a stojí 90 EUR. Službu IP scan ↗ vám rádi poskytneme a zajistíme také získání grantu. Více informací naleznete zde ↗. Nebo můžete rovnou vyplnit náš formulář ↗.

Jak svou značku nejlépe ochránit? Tady je několik bodů:

  • Volba dobrého názvu společnosti. Špatný název je horší než žádný název. Při volbě názvu společnosti je potřeba zaměřit se zejména na to, zda již obdobný název neužívá konkurence. Nemusí ho ani mít zapsaný jako ochrannou známku, stačí že ho najde Google.
  • Registrace ochranných známek. Nezapomeňte, že ochranná známka nemusí chránit jen název vaší společnosti, ale také loga, grafické ikonky atd. Ochranná známka může být to, co dodává produktu v očích zákazníků jeho hodnotu.
  • Získání práv k logu. Objednáte si od externího grafika tvorbu loga? Pokud jste si logo pouze objedali a uhradili fakturu, nemáte veškerá oprávnění k užívání loga. Aby bylo logo jenom "vaše", je nutné k němu mít písemnoou smlouvu, protože tato práva se jinak než písemně nabýt nedají. V minulosti jsme u některých našich klientů narazili na to, že smlouvu s grafikem vůbec neřešili. Problémy jsme jim pomohli najít a odstranit ↗.
  • Monitorujte konkurenci. Registrací ochranné známky ochrana nekončí. Je potřeba pravidelně kontrolovat, zda se konkurence nerozhodla registrovat podobné označení nebo název. Včas zachycená registrace konkurence vám pomůže být jedničkou na trhu a chránit svůj brand.
  • Využijte grant. EUIPO nabízí grant na uhrazení poplatků za registraci ochranné známky ↗, kterým se dá ušetřit až 1000 EUR. Celý grant pro vás umíme zařídit a následně pro vás velmi rádi zajistíme také registraci ochranné známky.

Součástí služby ochrany značky je také rešerše na dostupnost ochranné známky, která může být klíčová pro to, zda bude registrace úspěšná či nikoliv.

Služba nezahrnuje:

  • poplatek 850 EUR pro 1 třídu výrobků a služeb
  • poplatek 900 EUR pro 2 třídy výrobků a služeb
  • + 150 EUR za každou další třídu

*Námi vyřízený grant od EUIPO ↗ pokryje až 75 % těchto poplatků, max. 1000 EUR (zpětně).  V ceně je také zajištění získání grantu včetně veškeré administrativy.

** V případě, že máte zájem o registraci ochranné známky pro ČR nás neváhejte kontaktovat ↗.

Časté dotazy

Proč je důležitá rešerše pro mou značku před registrací ochranné známky?

V základu všech balíčků nabízíme také rešerši dostupnosti ochranné známky. Proč? Protože se chceme vyhnout tomu, aby nám při registraci vaše konkurence nebo vlastník jiné ochranné známky podal tzv. námitky. Těmi se může bránit, pokud má pocit, že je vaše ochranná známka až moc podobná té jeho. Dobře provedená rešerše zajistí, že tento problém odhalíme ještě před podáním přihlášky a tím vám ušetříme náklady za podanou přihlášku.

Jsou nějaké další služby, které mi pomohou ochránit mou značku?

Ano, existuje služba IP scan, která vám pomůže analyzovat strategii ochrany duševního vlastnctví ve vaší společnosti.  V rámci této služby zkontrolujeme, jak fungujete, jak máte interně ošetřeno duševní vlastnictví a jaké jsou oblasti, které je potřeba chránit. Výstupem je analýza rizik a doporučení dalšího postupu. Vy tak budete vědět, jaké jsou prioritní oblasti, kterým je potřeba věnovat pozornost a které je nutné vyřešit. Na celou službu je možné získat grant, přičemž služba stojí pouhých 90 EUR. Přečtěte si příběhy našich klientů ↗, kteří IP scanem prošli. Nebo můžete rovnou vyplnit náš formulář ↗ a my vám grant zajistíme.

Chci si zaregistrovat ochrannou známku jen pro ČR. Jak mám postupovat?

Pokud máte zájem jen o registraci ochranné známky pro ČR, nikoliv pro Evropskou unii, není v tom žádný problém. Je důležité si dobře rozmyslet, kam se svým produktem/službou budete cílit, neboť v tomto případe ochranná známka chrání jen před konkurencí v rámci České republiky. Umíme pro vás zajistit také registraci pouze na území ČR. I na ochranou známku pro ČR je možné získat grant. Kontaktujte nás ↗ a rádi vám zašleme cenovou nabídku.

Značky, které nám svěřily svou důvěru

Naše reference

Napište nám

Potřebujete právní služby v oblasti práva duševního vlastnictví?

Napište nám →