Softwarové/IT právo

Softwarové/IT právo je naše stěžejní disciplína.

Kontaktujte nás ↗

Jsme IT právníci

undefined

Proč si v oblasti softwarového/IT práva vybrat nás?

Naše stěžejní právní disciplína. Ať už software vytváříte nebo objednáváte, jsme zde pro vás. Od smlouvy o vývoji, přes *aaS řešení, až po licenční podmínky pro koncové uživatele. Od jaderných elektráren ↗ a telekomunikačních úřadů ↗ až po malá vývojová studia. O IT smlouvách školíme a dokonce jsme o nich napsali i příručku ↗.

IT právem totiž žijeme. Stejně jako naše smlouvy i my rozumíme vašemu jazyku. Svěřte své know-how, byznys a data do péče profíkům na IT právo. Kontaktujte nás ↗ a my vám přesně řekneme, co budete potřebovat.

Co můžeme nabídnout

Podmínky užívání aplikace

Provozujete mobilní nebo webovou aplikaci a potřebujete ošetřit předplatné a jeho automatickou obnovu? Nebo třeba úroveň dostupnosti aplikace a odpovědnost za uživatelský obsah?

Detail -->

Smlouvy o vývoji software

Agile nebo waterfall? Hybridní týmy nebo bodyshopping? Rámcová nebo jednoduchá smlouva? S námi budete mít jasno! A taky srozumitelnou a neprůstřelnou smlouvu.

Detail →

Licenční podmínky, EULA

Nezapomeňte nastavit pravidla (ne)povolených způsobů užití vašeho autorského díla. A zohlednit přitom použitý open source, standardní komponety a služby třetích stran. 

Detail →

Distribuce software

Vytváříte partnerskou síť pro uvedení produktu na nový trh. Jak ale vztah s partnery uchopit? Je žádoucí mít se zákazníkem přímý vztah, nebo raději zprostředkovaný? A můžu stanovit prodejní ceny? 

Detail →

Údržba a podpora (servis) software

Incidenty, reakční doby a vznášení požadavků. Jak správně nastavit jejich fungování, ale také následky nedodržení, je zásadní otázkou pro dlouhodobou podporu software.

Detail →

SLA

SLA (neboli service level agreement) by měl mít každý, kdo řeší provoz SaaS, PaaS, IaaS i jiných as a service řešení. A to i v případě, kdy je provoz řešen formou subdodávky třetí strany.

Detail →

IT Due dilligence

Nezávislý objektivní pohled a vymezení potenciálních rizik v oblasti IT. Ať už potřebujete DD provést, nebo jste sami kontrolováni, díky našemu individuálnímu přístupu vám nic neuknikne.

Detail →

Konkurenční doložky a přetahování vývojářů

Na přetahování zaměstnanců a kontraktorů narazíte poprvé. Příště už chcete být připraveni. Nejste první, kdo se ptá, co je no-poaching dohoda a jak ji férově a transparentně uvést do praxe.

Detail -->

Smlouvy s vývojáři

Vztah mezi vývojářem a dodavatelem je potřeba uchopit správně. Nesmí jít o švarcsystém, ale musí dojít k úplnému převodu práv k software. Smlouva s kontraktorem je základním kamenem vašeho IP.

Detail -->

Smlouva o spolupráci s OSVČ

Chcete mít dobře nastavený vztah s vývojáři, kteří nejsou vašimi zaměstnanci, ale dodávají vám na základě smlouvy o spolupráci? Rádi pro vás nachystáme smlouvu o spolupráci na míru.

Detail -->

Spolupráce s influencery

Možná hledáte pro vás produkt nebo službu nové marketingové příležitosti a rozhodli jste se pro spolupráci s influencery. Podívejte se na to, jak chystáme smlouvu o spolupráci s influencery my.

Detail -->

Kontaktujte nás

Potřebujete právní služby v oblasti softwarového práva?

Napište nám →