Sledování ochranné známky se SEDLAKOVA LEGAL

Vlastníte ochrannou známku? Myslete na to, že registrace ochranné známky je pouze prvním krokem k zajištění ochrany vaší značky. Většina úřadů provádějící registraci (včetně toho českého a evropského) vám totiž automaticky nenahlásí případy, kdy si někdo jiný registruje stejnou nebo podobnou známku. Taková kontrola a rozhodnutí, zda je třeba podobnou známku zablokovat, je na vás.

Kontaktujte nás ↗

Sledování ochranné známky
Sledování ochranné známky

Sledování ochranné známky: Příběh na začátek

Máte zaregistrovanou ochrannou známku EU a chcete si jít bouchnout šampaňské, protože už si nikdo nemůže zaregistrovat podobnou značku? Akorát, že vůbec!

Může se stát následující. Zjistíte, že v EU je zaregistrovaná podobná značka. Úřad EUIPO totiž sám neprovádí průzkum, jestli nově přihlašovaná známka není stejná nebo zaměnitelná s vaší už zaregistrovanou značkou. Když tak na tuto skutečnost přijdete příliš pozdě, musíte platit dvojnásobný poplatek za návrh na prohlášení známky za neplatnou.

Nemusíte se ale obávat toho, že budete muset pravidelně manuálně hledat v databázích, zda se někdo nepokusil o registraci podobné známky. Aktivní sledování databází ochranných známek pro vás rádi zajistíme.

Naše služba sledování ochranných známek (neboli trademark watching)­­ vás upozorní na přihlášky podobných ochranných známek, které by si vaši zákazníci mohli splést s tou vaší. A k tomu vám přehledně označíme, které známky mohou být rizikové, a navrhneme, zda je vhodné se proti registraci známky začít bránit.

Co všechno služba zahrnuje a jak to funguje?
  • Využíváme specializovaný software
  • Sledujeme celý svět
  • Reportujeme měsíčně
  • Navrhneme další postup

Specializovaný software pro hlídání ochranných známek

Speciální systém efektivně vyhledává nové podobné přihlášky ochranných známek neustále. My vám tak můžeme zajistit kontrolu podobností 24/7.

Je možné sledovat i grafickou ochrannou známku?

Samozřejmě! Sledování lze nastavit jak pro slovní, tak pro obrazový prvek.

Specializovaný software

Kde všude je možné známku sledovat?

Nejčastější je sledování ochranných známek v ČR nebo v EU, specializovaný software ale umožňuje vybrat si z více než 200 rejstříků ochranných známek. Dokážeme pro vás proto zajistit sledování, i když je vaše známka registrovaná v Austrálii, USA, v Singapuru, nebo i v jiných končinách.

Slevodání ochranné známky na celém světě

Pravidelný měsíční reporting

Všechny výsledky projde právník se specializací na ochranné známky a přehledně je označí barevnými tagy. Jednoduše se tak každý měsíc dozvíte, které z výsledků jsou opravdu rizikové.

Pravidelné reporty

Objevíme riziko. Co dál?

U rizikových známek rovnou navrhneme, zda je vhodné vyzvat přihlašovatele k limitaci přihlášky, zda doporučujeme ještě blíže přezkoumat judikaturu u nejasných případů, nebo zda je riziko tak velké, že je nejlepší neváhat a hned podat námitky. V případě, že budete mít zájem podniknout další kroky, nabídneme vám navazující právní služby.

Doporučení dalšího postupu

Cena
Sledování ochranné známky
  • Sledování v EU
  • Sledování v ČR

Sledování ochranné známky v EU

Sledování zajistí přehled o tom, jaké podobné známky registrují ostatní osoby, a umožní nám včas zablokovat konfliktní známky.

Pro slovní ochrannou známku

190 EUR + DPH/rok pro 1-3 třídy výrobků a služeb

Pro slovní známku s grafickým prvkem

380 EUR + DPH/rok pro 1-3 třídy

Ceny sledování ochranných známek a výše správních poplatků jsou orientační a mohou se v průběhu času měnit.

Sledování ochranné známky v ČR

Pro slovní ochrannou známku

65 EUR + DPH/rok pro 1-3 třídy výrobků a služeb

Pro slovní známku s grafickým prvkem

130 EUR + DPH/rok pro 1-3 třídy

Ceny sledování ochranných známek a výše správních poplatků jsou orientační a mohou se v průběhu času měnit.

Kontaktujte nás

Potřebujete právní služby v oblasti práva duševního vlastnictví?

Napište nám →