Pomůžeme vám

Nemovitosti nejsou pro nás žádný problém.

Od založení kanceláře jsme pomohli našim klientům s převody nemovitostí v hodnotě více než 2,5 miliardy korun. Zajistíme, aby i Váš obchod proběhl bez problémů.

Home header

Proč zvolit řešení nemovitostí od nás?

Převod nemovitostí u nás nezačíná ani nekončí pouze sepisem kupní smlouvy. Bezpečně Vás provedeme celým procesem, kdy pro Vás připravíme obchod do posledního detailu, a to podle individuálních potřeb Vašeho případu od zajištění úschovy kupní ceny v advokátní úschově,  podání návrhu na vklad a zastoupení v celém katastrálním řízení, až po komunikaci s protistranou či financující bankou. U nás není potřeba, abyste se přizpůsobili obvyklému postupu a přednastavenému obsahu smlouvy, dovolte nám ať pro Vás připravíme smlouvu přímo na míru.

Prioritou je pro nás preciznost a srozumitelnost, proto v našich smlouvách nenajdete nepřehledné pasáže plné odkazů na paragrafy ani opsaná zákonná ustanovení. Podporujeme a využíváme moderní technologie, které nám pomáhají tvořit smlouvy efektivněji a minimalizovat riziko chyb. Měsíčně naší kanceláří projdou desítky smluv, můžeme proto s jistotou říci, že nemovitostem opravdu rozumíme a jsme připraveni Vám pomoci v každé situaci.

Co konkrétně vám můžeme nabídnout?

Tyto právní služby zahrnují

Komplexní právní služby pro realitní kanceláře

Spolupráci s realitními kancelářemi máme v malíčku. Potrpíme si na preciznost a efektivitu.

Koupě/prodej/darování nemovitosti

Kupní i darovací smlouvy jsou doslova našim denním chlebem. Máme zkušenosti a neváháme je použít pro to, abychom pro Vás zajistili bezpečnou smlouvu i bezproblémový přepis vlastnického práva.

Revize smluvní dokumentace

Pročteme za Vás všechny typy smluv týkajících se nemovitostí. Zajistíme, aby smlouvy, které nám předložíte ke kontrole, pro Vás byly bezpečné a férově nastavené. Víme také, že konečná podoba smlouvy je o vyjednávání, proto za Vás rádi vyjednáme ty nejlepší podmínky, abyste se Vy mohli soustředit na to podstatné (například s rodinou rozhodovat o vhodném termínu stěhování).

Stavba budovy

Zajistíme veškerou právní dokumentaci Vaší stavby. Zastoupíme Vás před stavebním úřadem v územním i stavebním řízení.

Zřízení/zrušení věcného břemene

Chcete umožnit sousedovi průjezd/průchod přes Váš pozemek, anebo darujete nemovitost, ve které chcete mít zajištěno bydlení po dobu, po kterou Vy sami budete chtít? Pro nás to není žádná věda, rádi pro Vás zápis či zajištění výmazu věcného břemene obratem zařídíme. Neváhejte se na nás obrátit.

Katastrální a stavební řízení

Víte, jak co nejlépe komunikovat s katastrálním či stavebním úřadem? Nechte to na nás, zastoupíme Vás v jednotlivých řízeních tak, aby nic nebránilo Vašemu snu například o vlastním bydlení.

Nájem

Pronajímáte byt či nebytový prostor? Či jste nájemcem a nejste si jist předloženou nájemní smlouvou? Připravíme nebo zrevidujeme pro Vás smlouvu, tak, aby v maximální míře chránila Vaše práva.

Zástavní právo

Zajistíme vše od přípravy zástavní smlouvy po vklad zástavního práva do katastru nemovitostí.

Vypořádání spoluvlastnictví

Navrhneme pro Vás optimální řešení dohodou, případně Vás zastoupíme při vypořádání spoluvlastnictví soudní cestou.

Potřebujete právní služby v oblasti nemovitostí?

Kontaktujte nás

Jak to může probíhat

1 Vytvoření poptávky
2 Příprava smlouvy
3 Podpis smlouvy
4 Katastrální řízení
5 Vyplacení kupní ceny
1

Vytvoření poptávky

Váš případ si vezme na starost jeden z našich právníků, který od Vás prostřednictvím našeho formuláře (či jinou Vámi preferovanou cestou) zjistí základní informace o připravovaném obchodu. Tyto informace nám poslouží pro správné individuální nastavení kupní smlouvy na míru přímo Vám.

2

Příprava smlouvy

Smlouvu standardně vyhotovíme do tří pracovních dnů. Neváhejte nás však kontaktovat, i když příprava Vaší smlouvy „hoří“. Vynasnažíme se udělat, co bude v našich silách. Prioritou číslo jedna je pro nás preciznost a s tím spojená bezpečnost smlouvy, a proto každou smlouvu vždy připravují a čtou minimálně dva právníci.

3

Podpis smlouvy

Do smlouvy v případě potřeby zapracujeme připomínky Vaše či protistrany. Po dokončení veškerých úprav se domluvíme na termínu podpisu smlouvy. Rádi vám umožníme podpis smlouvy v naší advokátní kanceláři, během této schůzky Vás náš právník vás provede celým obchodem, projde s vámi smlouvu, odpoví na všechny vaše dotazy a ověří podpisy na jednotlivých stejnopisech smlouvy.

4

Katastrální řízení

Poté, co kupující složí sjednanou kupní cenu do advokátní úschovy (v případě využití advokátní úschovy naší kanceláře), vydáme potvrzení o složení kupní ceny. Následně připravíme a podáme návrh na vklad na příslušný katastrální úřad. Po celou dobu katastrálního řízení, které trvá minimálně 21 dnů, vás budeme zastupovat a v případě dotazů ze stran katastrálního úřadu zajistíme veškerou komunikaci. Nechejte to na nás.

5

Vyplacení kupní ceny

Výplatu kupní ceny provedeme na účet a za podmínek stanovených ve smlouvě – typicky po převodu vlastnického práva. Pro zajištění co největší bezpečnosti obchodu provádíme před vyplacením kupní ceny kontrolu prodávajícího v insolvenčním rejstříku a pořizujeme výpis z centrální evidence exekucí.

Kdo se o vás postará