Spory, námitky a porušení práv z ochranné známky

Nabízíme konzultace a právní zastoupení ve sporech i v mimosoudním jednání a vždy bojujeme na straně vašeho brandu. Pokud jste malý a střední podnik z EU, doporučíme vám nenechat si ujít grant EU pro službu IP Scan enforcement, která zajistí analýzu vašeho sporu.

Kontaktujte nás ↗

Další informace
Spory a námitky s námi: S čím vám pomůžeme?
  • Sledování ochranné známky
  • Obrana před třetí stranou
  • Nová služba IP Scan enforcement
  • Ochrana před zneužitím

Sledování ochranné známky a námitky k ochraně vaší značky

Po úspěšné registraci ochranné známky ↗ vám nabízíme aktivní obranu proti registraci jiné podobné značky. Zajistíme pro vás sledování vaší známky a upozorníme vás na to, pokud najdeme rizikovou přihlášku ochranné známky, abyste ji mohli zablokovat ještě před registrací. Podle dohody s vámi podnikneme i další kroky k ochraně vaší značky – vyjednáme úpravu přihlášky podobné známky, nebo známku napadneme námitkami a zabráníme tak její registraci.

Jsme s vámi: Obrana, když třetí strana tvrdí, že porušujete její práva

Poskytujeme specializované konzultace a pomůžeme vám v případech, kdy někdo podá proti vaší přihlášce ochranné známky námitky, nebo po registraci navrhne zrušení či neplatnost známky. Zastupovat vás můžeme také tehdy, když jste obviněni z porušení práv z ochranné známky jiné osoby například kvůli tomu, že užíváte podobnou značku pro své výrobky/služby. Pokud jste malý a střední podnik z EU, doporučíme vám pro analýzu sporu využít služby IP Scan enforcement, na kterou lze čerpat grant EU. 

Nová služba IP Scan enforcement a možnost využití grantu EU

Bedlivě sledujeme, co se děje, a novinky v právu duševního vlastnictví ↗ máme v hledáčku pravidelně. V dubnu roku 2024 jsme získali certifikaci od EUIPO a můžeme tak poskytovat špičkovou službu IP Scan enforcement. Pokud spadáte do kategorie malých a středních podniků z EU, můžete na službu využít grant EU. Služba stojí 900 EUR + DPH, díky grantu se vám vrátí 810 EUR.

Kdy službu využijete? V případě existujícího sporu o porušování práv duševního vlastnictví s jinou stranou nebo vysokého rizika vzniku takového sporu. Poskytneme vám profesionální poradenství a analýzu včetně doporučení a následných praktických kroků ve věcech souvisejících s IP.

Ochrana před zneužitím vaší ochranné známky

Budeme vaši ochrannou známku bránit vůči jakékoliv formě jejího zneužití. Ať už se jedná o neoprávněné používání vaší značky na internetu (ve vyhledávačích, e-shopech, na sociálních sítích) nebo v offline světě, nabídneme vám konzultaci či analýzu a navrhneme další kroky k efektivní ochraně vašich práv. Pomůžeme vám ochránit vaši značku i v případě, pokud ji někdo neoprávněně zaregistroval jako doménové jméno.

S naším týmem expertů na právo duševního vlastnictví ↗ , kteří mají přehled o aktuální rozhodovací praxi úřadů a soudů, efektivně řešíme spory o ochranné známky a pomáháme vám udržet vaši značku silnou a chráněnou. Pokud jste malý a střední podnik z EU, nabídneme vám službu IP Scan Enforcement, která zajistí komplexní analýzu vašeho sporu. A co je na tom nejlepší? Velkou část nákladů na tuto službu pokryje grant.

Kontaktujte nás