Registrace ochranné známky

Chtěli byste registrovat název vaší společnosti nebo produktu jako ochrannou známku? Proč je pro vás registrace ochranné známky správným řešením nepříjemných situací, co si připravit předem a jak vám s tím můžeme pomoci?

Cena za právní služby: podle typu ochranné známky a rozsahu rešerše od 16.000 Kč + DPH (připravíme Vám cenovou nabídku na míru)

Máte skvělý název pro váš nový produkt a dalo vám to zabrat, než jste našli ten pravý. Taky jste si od externího grafika nechali vytvořit nové logo, což nestálo zrovna málo peněz. Váš konkurent se vás ale snaží napodobit - vytvořil si podobný název a dokonce i napodobil vaše logo a dává je na podobné produkty.

Máte proto strach, že si zákazníci popletou váš produkt s tím od konkurenta. Následně ještě zjistíte, že si váš konkurent zaregistroval napodobeninu vaší značky jako ochrannou známku! Nyní nezbývá, než se přebíjet s daty důkazů, kdo se značkou přišel na trh dřív (pokud vůbec v dané zemi neregistrovaná označení chrání - pokud ne, může mít konkurent přednost a vy budete mít smůlu).

Jak se tomuto nepěknému scénáři vyhnout? Nejlepší prevencí podobných situací je provedení včasné registrace ochranné známky. Co lze vůbec registrovat se dozvíte podrobněji v tomto článku, a pokud se vám nechce číst, pusťte si rovnou náš podcast:

Jak vám můžeme pomoci s registrací ochranné známky?

 • poradíme vám, jak může vaše známka vypadat a kde ji registrovat
 • řekneme vám, jak vysoké budou správní poplatky pro úřad
 • pomůžeme vám ověřit, zda Vaše známka splňuje potřebné náležitosti, aby úřad neodmítl její zápis
 • ověříme, že stejnou nebo podobnou známku zatím nikdo nemá, aby vám ji nezablokoval vlastník takové známky (provedeme rešerši na dostupnost)
 • sestavíme pro vás seznam výrobků a služeb, pro které se známka bude registrovat
 • připravíme plnou moc a přihlášku a podáme ji za vás u úřadu
 • budeme vás informovat o průběhu registrace
 • zajistíme pro vás sledování ochranné známky, aby byla vaše známka dobře chráněna (více se dozvíte v tomto článku) a mohli jste se včas bránit proti podobným známkám

Pokud byste to chtěli ještě více dopodrobna, mrkněte na náš checklist:

Jak bude probíhat naše spolupráce?

 1. Úvodní schůzka. Na úvod si dohodněte schůzku a kontaktujte nás. My předáme informace Terce, která se ujistí, že o registraci víte vše potřebné, a že vaše vybraná značka půjde na vámi zvoleném území registrovat. Tato úvodní konzutace v rozsahu do 30 min je zdarma.
 2. Cenová nabídka. Na základě informací od vás sestavíme cenovou nabídku pro registraci vaší ochranné známky.
 3. Rešerše, seznam výrobků a služeb, registrace a sledování. Po odsouhlasení cenové nabídky zajistíme jednotlivé kroky potřebné před, během i po registraci známky, jak jsme popsali výše, aby vaše známka byla dobře chráněna.

Co od vás budeme potřebovat?

 • Informace, jak bude známka vypadat. Pokud půjde o grafickou známku, budeme potřebovat kvalitní vyhotovení známky ve formátu jpeg.
 • Informace o tom, kde budete chtít působit - jen ČR, některé státy v Evropě nebo rovnou celá EU? Případně i USA, Austrálie, nebo jiná země? Podle toho připravíme cenovou nabídku.
 • Vaši představu o výrobcích a službách, které chcete pod ochrannou známkou prodávat (a to i v budoucnu – klidně se zamyslete na pár let dopředu), abychom mohli sestavit seznam.
 • Podpis plné moci, kterou vám zašleme, pokud se bude registrovat česká ochranná známka.

Kdo má u nás ochranné známky na starost?

Registrace ochranné známky

Mgr. Tereza Formanová

Tereza je naší specialistkou na ochranné známky. U klientů se stará o jejich registraci, správu, spory. Co vám můžeme zaručit je to, že vám určitě vše vysvětlí s obrovským nadšením a zápalem. Ochranné známky jsou prostě její láskou.