Jsme partneři pro technologické společnosti

Vítáme vás na akci Pitch Boat. 🛥️ Ať už jste na náš web zavítali přes QR kód z akce, nebo vás jen zajímá, kdo jsme, tady je naše krátké představení. Jsme tým právníků, kteří se specializují na softwarové a IT právo, startupy, ochranu osobních údajů, investice. Zároveň však máme specializaci v pracovním právu, smluvní agendě a dalších oblastech, které každá tech společnost musí řešit.

Zleva Pavel Čech, Tereza Formanová a Michaela Garajová

Měníme svět investic (nejen) do tech startupů

V červenci jsme společně s dalšími advokátními kancelářemi odstartovali projekt vzorové investiční dokumentace pro startupy ↗. Po vzoru Estonska jsme se rozhodli, že sjednotíme dokumentaci, která se v průběhu investic využívá. Právě roztříštěnost dokumentace způsobuje zbytečné časové a finanční náklady.

 

undefined

Povedlo se nám spojit více než 50 právníků z více než 15 advokátních kanceláří a investičních fondů. Na podzim bude dokumentace připravena. A vzhledem k tomu, že je do projektu zapojeno tak velké množství subjektů, změníme svět investic do startupů. Od podzimu tak budou pre-seed a seed investice s největší pravděpodobností probíhat podle této vzorové dokumentace.

Jana Sedláková ↗ k celému projektu uvádí: „Ve světě startupů a investic jsou největší inspirací samotné startupy. Nápady a myšlenky, se kterými přichází, se pokouší změnit svět. K tomu ale potřebují finance a čas, které jim vzorová dokumentace ušetří. Právníci jim pak budou poskytovat opravdu přidanou hodnotu ve svých zkušenostech, ne v čase stráveném za klávesnicí. Je načase, abychom šli novým nápadům naproti a vytvářeli prostor pro jejich růst.“

V první fázi bude dostupná dokumentace:

  • Vzorový Due Dilligence dotazník
  • SHA
  • Vzorový termsheet
  • Pravidla pro ESOP

O projektu se dozvíte také v následujících médiích:

  undefined undefined undefined

Spojujeme právo a business

"Právník? Ten mi přece nachystá dokumentaci a nebo stanovisko, proč bych se ho měl ptát na účetnictví. Jak to celé marketingově uchopit a kde sehnat vývojáře? To přeci musím řešit s někým jiným."

Právo

Bojujeme s předsudky. Právní služba u nás nekončí odevzdáním výstupu. Tam teprve začíná. Klientům poskytujeme služby s přesahem. Ať už jste startup, nebo tech společnost, mohly by vás zajímat tyto služby:

Jste vývojáři:

Pro vývojáře jsme schopni zajistit kompletní servis, od založení, přes vyjednání případných investic, až po přípravu veškeré dokumentace a následné konzultace.

Nejčastěji s vývojáři řešíme:

Objednáváte software:

Pokud stojíte na druhé straně a potřebujete pomoct, rádi vás zastoupíme při vyjednávání smluv s vývojáři, pomůžeme s přípravou potřebné dokumentace nebo zajistíme vše s přesahem do pracovního práva ↗.

Zkušenosti máme s obrovskými zakázkami, od jaderných elektráren ↗, přes smlouvy v hodnotě miliard ↗.

Provozujete *aaS řešení:

V takovém případě vám zajistíme vše, aby vaše řešení bylo v souladu se zákonem, jako například:

Business

Naše služby u práva nekončí. Máme přesah do vašeho podnikání. Sháníte vývojáře? Máme kvalitní a odzkoušené reference. Hledáte někoho pro marketing? Spolupracujeme s marketingovými agenturami, snažíme se vnímat právo v kontextu tohoto marketingu.

Spolupracujeme s komunitami a jsme schopni vás propojit v CzechCrunch komunitě, Startup Disrupt komunitě, případně v dalších tech komunitách. Zároveň jsme některým startupům pomohli dostat se do Startup Academy a dalších projektů. Máme kontakty také na investory a fondy, se kterými naše klienty propojujeme a hledáme jim tak tu správnou investici.

O čem mluvíme

Pokud máte vývojáře na IČO

Dnes je v oblasti vývoje software běžné, že se pro práci hledají kontraktoři. Bohužel se k nim často přistupuje, jako k zaměstnancům, což může být považováno za Švarcsystém. Jedná se o nelegální práci, kdy je závislá práce vykonávaná fyzickou osobou mimo pracovněprávní vztah, tzn. bez uzavřené pracovní smlouvy, DPP nebo DPČ.

Jaká hrozí sankce? Na co se ptá inspektorát práce, pokud u vás zahájí kontrolu? 

O tom píšeme v našem článku ↗.

undefined

Filip Chocula - vývoj aplikací

Vývoj software z pohledu vývojáře

Filip je jedním z těch, kterého jsme propojili do světa startupových komunit. A protože se pravidelně pohybuje v oblasti vývoje software, vyzpovídali jsme jej a zeptali jsme se na otázky, jako například "jak vybrat toho správného vývojáře?"

"Ak si plánujete robiť prieskum medzi vývojármi, čo aj veľmi odporúčam, tak by som sa v prvom rade zameral na ich referencie. Mali by ste si dopriať dostatok času na prezretie si ich pracovných skúseností, ideálne by mali mať svoje aplikácie publikované na platformách ako napríklad Google Play alebo App Store."

Celý rozhovor je k dispozici v tomto článku ↗.

Marketingový přesah

Máte vyvinutý produkt a chcete nyní spustit reklamní kampaň? Říká se, že nejvíc trendy jsou aktuálně influenceři. Jenže, jak správně nastavit smlouvu, co všechno musí obsahovat, jak influenceři spolupracují? Spojili jsme se s Aktinem ↗ a sepsali jsme odpovědi na tyto otázky. 

Nabízíme tak právní pohled na tuto problematiku, ale také praktický. V článku ↗ se dozvíte nejen jak má smlouva vypadat, ale jak správně měřit influencer marketing či na co si dávají ve smlouvách influenceři největší pozor.

Smlouva s influencerem

Reference

undefined

"Jana Sedláková a její tým jsou skvělými partnery pro jakýkoliv technologický start-up. Nenásilně, jednoduše a srozumitelně jsou nás schopni navigovat i složitějšími oblastmi práva, mezi které patří autorské právo, IT právo a ochrana osobních údajů. I ve vypjatých situacích s nelehkými tématy zachovávají klidnou hlavu a rozhodnost. Za SCAUT jsem velmi rád, že máme v SEDLAKOVA LEGAL partnera do nepohody, na kterého se lze spolehnout, a který vždy vymyslí, jak nám ulehčit život. Díky nim dělá i SCAUT proces výběru zaměstnanců jednodušším, umožňuje pokrýt dosud nevídané množství datových zdrojů, a to v rekordním čase. Společně měníme svět HR krok za krokem a už teď se těšíme na nové příležitosti, které nám přinese EIDAS 2.0"

undefined

"Spolupráce se SEDLAKOVA LEGAL je skvělá. Nebojí se žádné výzvy, jsou moderní a jdou s dobou. Oceňuji lidský, neformální přístup a komunikaci, kterou umí promítnout i do smluv, které jsou skvěle a srozumitelně napsané. Jejich tým se vyzná v technologiích a jsou schopni řešit naše náročné požadavky z technologického prostředí. Děkuji za spolupráci a určitě budeme pokračovat :)"

undefined

"Spolupráce s nimi je příjemná a oceňuji jejich individuální přístup dle našich potřeb. Od kontroly licencí aplikace nám pomohli správně nastavit GDPR a také uhladit všechny právní věci okolo nastavení firmy tak, aby to dávalo smysl. Od právnických služeb nám také doporučili účetní firmu, vždycky vím, že se na ně můžeme obrátit a dostaneme radu, jak postupovat."

Napište nám