Barbora Blaškovičová

Právo duševního vlastnictví Softwarové právo

Právo mě zpočátku lákalo pro jeho vnitřní řád a určitost. Vsechno jasně a přehledně dané. Dnes už se nad tím jen usmívám. K výkladu práva a jeho aplikaci je nutné vědět mnohem víc než co říká zákon. Dobrý právník musí být nejen sečtělý a otevřený novým přístupům a pohledům na věc, ale musí být také dobrým psychologem a umět komunikovat. 

Po stáží v mezinárodní kanceláři v Lotyšsku, jsem nastoupila do advokátní kanceláře z tzv. "Velké čtyřky", kde jsem se věnovala zejména pracovnímu právu a forenznímu šetření ve významných českých a evropských společnostech. Postupně však ke mně začal pronikat všudypřítomný software a mně se zalíbila možnost být součástí pokroku a nových technologií. Podívát se na věc jak z pohledu těch, kteří software používají pro svou potřebu, tak těch, kdo jej vytváří.

A právě toto zaměření mě přivedlo k SEDLAKOVA LEGAL. Kanceláři, která je opakovaně oceňovaná v kategorii práva informačních technologií a má za sebou množství spokojených klientů, kteří vyzdvihují nejen znalosti a zkušenosti jejího týmu, ale taky neotřelý a lidský přístup.

Čemu se v rámci kanceláře věnuji:

  • Softwarové právo a právo IT
  • Příprava smluv týkajících se vývoje a prodeje software
  • Ochrana duševního vlastnictví
  • Ochranné známky
Naše slova a nápady mohou změnit svět.
Publikační činnost