Rozhovor se zakladatelem společnosti MARLENKA, známým výrobcem medových dortů

Dnes Vám přinášíme další rozhovor v rámci série rozhovorů s našimi klienty a obchodními partnery, abychom se mohli dozvědět více o jejich úspěšných podnicích, budoucích plánech, motivaci a jejich spolupráci se společností SEDLAKOVA LEGAL. Zjistili jsme, že jejich příběhy jsou plné vzrušení, nečekaných zákrutů a vítězství, stejně jako naše vlastní. Rádi bychom se s Vámi podělili o inspirativní nápady a zásady našich klientů.

V dnešním krátkém rozhovoru nám na naše dotazy odpověděl pan Gevorg Avetisjan, zakladatel a tvůrce medového království MARLENKA, které datuje svůj vznik do roku 2003, kdy jeho společnost začínala s pouhým jedním zaměstnancem, než přerostla v celosvětového hráče na trhu s cukrářskými produkty, dodávajícího své výrobky do celého světa.

SEDLAKOVA LEGAL: Je zřejmé, že Vaši společnost není třeba moc představovat. Ale řekněte nám prosím, proč zrovna jméno „MARLENKA“?

GEVORG AVETISJAN: Naše výrobky jsou vyráběny podle staré rodinné receptury. Ta se přenáší z generace na generaci a je to takové rodinné dědictví. Marlenka se jmenuje moje dcera, ale také moje maminka. A dort jsem tak pojmenoval na jejich počest.

SEDLAKOVA LEGAL: Proč jste se rozhodl vyrábět medové dorty právě v České republice?

GEVORG AVETISJAN: Do České republiky jsem se přestěhoval vzhledem k politické situaci v tehdejší Arménii. To víte, začátky v jiné zemi, kde se mluví jiným jazykem, jsou vždy složité. Nicméně firmu jsem založil v roce 2003, až pár let poté, co jsme se do Čech přestěhovali. Češi, stejně tak jako Arménci, milují jídlo. Když k nám přišla návštěva a my jsme měli tento dort nachystaný jako pohoštění, vždycky nám ho všichni chválili, a toto mne přivedlo na myšlenku začít tento medový zázrak vyrábět a prodávat. Zpočátku jsme měli pouze jednoho zaměstnance a dnes už vyvážíme do více než 45 zemí světa a za hodinu vyrobíme více než 1000 ks medových dortů.

SEDLAKOVA LEGAL: Na českém, ale i světovém trhu, je poměrně velké množství výrobců medových výrobků. V čem se Vaše výrobky odlišují od výrobků konkurence?

GEVORG AVETISJAN: Naše výrobky vyrábíme výhradně z kvalitních surovin. Kvalitu surovin si pečlivě hlídáme u všech našich dodavatelů, dokonce máme svojí vlastní laboratoř. Tam se suroviny testují dle přísných norem a parametrů. Do výrobků nepoužíváme žádné konzervanty ani syntetické umělé přísady či barviva. Proto mají naše výrobky tak jedinečnou nezapomenutelnou chuť. A čím se lišíme od konkurence? Posuďte sami… především delikátní chutí a jedinečnou trvanlivostí. Zkuste najít nějaký jiný dort bez konzervantů a umělých přísad, který vydrží 3 měsíce při pokojové teplotě do 24°C a 9 měsíců v lednici při 8°C. Nejen že vydrží, ale chutná i po této době jako by byl čerstvě upečený.

SEDLAKOVA LEGAL: Úspěšní lidé mají často různé názory na to, co je při řízení velké a úspěšné společnosti nejdůležitější. Co je podle Vás klíčové pro Váš úspěch?

GEVORG AVETISJAN: Jak už jsem se dříve zmínil, pro mne je zásadní kvalita. Vyrábět kvalitní výrobek z kvalitních surovin. Pečlivě se tomu věnovat. Získali jsme mezinárodně nejuznávanější certifikáty kvality, kterými jsou IFS a BRC. Je to nepřísnější certifikace v Evropě a my jsme dosáhli 99,9%. Je to nejvyšší úroveň získaná v České republice. Když něco vyrábíte, musíte to vždy dělat poctivě, pečlivě a s láskou.

SEDLAKOVA LEGAL: Je něco, co byste při pohledu do minulosti udělal při budování Vaší společnosti jinak?

GEVORG AVETISJAN: Asi ne. Všechno má svůj smysl a chyby nás mají posouvat vpřed, ne zabrzdit. To si hodně lidí neuvědomuje.

SEDLAKOVA LEGAL: Co Vás při Vaší práci nejvíce motivuje?

GEVORG AVETISJAN: Nejvíce mne motivuje ta zpětná vazba od zákazníků, že jim výrobek chutná, že si ho pochvalují. Díky obrovskému zájmu jsme zřídili také Návštěvnické centrum, kde se zákazníci mají možnost dozvědět více o principech výroby a mají možnost ochutnat všechny naše výrobky. Motivuje mne, že Marlenku vyrobenou tady u nás, v malém Frýdku-Místku, naleznete na mnoha místech světa. Zájem našich obchodních partnerů o nové inovativní výrobky mne také těší a motivuje k další práci.

SEDLAKOVA LEGAL: Kdy jste se poprvé potkal se zástupci SEDLAKOVA LEGAL?

GEVORG AVETISJAN: Poprvé jsem se se zástupci právní kanceláře SEDLAKOVA LEGAL setkal u nás, ve společnosti. Oslovili jsme několik právních firem pro oblast spolupráce při auditu GDPR, a právě tato nás, nejen svým přístupem, oslovila nejvíce.

SEDLAKOVA LEGAL: Čím si SEDLAKOVA LEGAL získala Vaši důvěru ve vzájemnou spolupráci?

GEVORG AVETISJAN: Profesionálním přístupem, a to ve všech směrech.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak byste zhodnotil spolupráci se SEDLAKOVA LEGAL? Čeho si na spolupráci s námi ceníte nejvíce?

GEVORG AVETISJAN: Spolupráce byla báječná. Cením si především vaší profesionality a pro-zákaznicky orientovaného přístupu. Musím ale podtrhnout, že jste nám byli nápomocni 24 hodin denně a vždy měli prostor a porozumění pro naše mnohdy všetečné dotazy.

Začněme spolupracovat ještě dnes

Kontaktujte nás